Кошик
8589 відгуків
Ми відправляємо посилки Новою Поштою та Укрпоштою!
Комп'ютерні комплектуючі та аксесуари для мобільних пристроїв
+380 (95) 786-21-91
+380 (68) 831-42-55
+380 (93) 197-28-66

Навіщо потрібна термопаста?

Навіщо потрібна термопаста?

Термопаста — теплопроводящее речовина, яка призначена для збільшення тепловіддачі між радіатором і джерелом тепла (процесором). Широко застосовується для відводу тепла в таких напівпровідникових компонентах як процесори, силові транзистори, діоди і мікросхеми.

Як відомо, останнім часом в полі уваги комп'ютерників все частіше потрапляє термопаста GD900 з Піднебесної. Позитивні відгуки формує прийнятну якість при порівняно невисокій вартості. Чи це Так і навіщо взагалі потрібна ця складова для комп'ютера при його складанні – спробуємо розібратися.

У процесі інтенсивної роботи електронні компоненти ПК виділяють велику кількість тепла. Високі температури однаково небезпечні як для процесора, так і для відеокарти, тому ефективно відводити і розсіювати тепло, покликані кулери. Спеціальні радіатори мають механічний контакт з корпусом процесору, мікросхем, силових напівпровідникових елементів. Забезпечити максимальну передачу тепла як раз і допомагає термоінтерфейс, у вигляді спеціальної пасти.

Схема тепловідведення тепла від процесора

Основними вимогами до термопасті, власне визначають її характеристики можна назвати:

  • високу теплопровідність;
  • повна відсутність електропровідності;
  • пластичність при низької плинності.

Зрозуміло, всі ці властивості повинні зберігатися протягом тривалого часу при температурах до 100°C.

Наноситься термопаста на корпус процесора шляхом утворення тонкого шару пасти товщиною приблизно 0.05 - 0.3 мм перед встановленням кулера. При цьому, чим тонше шар - тим краще теплопровідність. Іншим способом нанесення можна вважати «горошину» (краплю) пасти по центру корпусу процесора, притиснута кулером вона отримає рівномірний розподіл по всій площі.

Необхідну кількість термопасти Ж Д 900 для процесоруСпосіб нанесення термопасти лопаткою

Теплопровідність термопаст

Склад термоінтерфейса залежить від виробника. Теплопровідними компонентами зазвичай виступають нанодисперсні порошки та їх суміші:

  • оксидів металів (алюмінію, цинку та інших);
  • нітридів (алюмінію, бору);
  • модифікацій графіту.

Невысыхающую основу термопасти представляють синтетичні і мінеральні масла з малої випаровуваністю.

Очевидно, що теплопровідність термопасти є головним параметром термоінтерфейса для кулера. Чим вище ця характеристика, тим ефективніше буде відбуватися відведення тепла від охолоджуваного об'єкта. Одиницею вимірювання теплопровідності вважається Вт/мК, де в чисельнику вказана потужність теплового потоку, а в знаменнику метри, помножені на температуру в кельвінах.

Процесор правильно з нанесеної термопастою gd900

На практиці теплопровідність термопасти може лежати в межах від 0.65 Вт/мК (термопаста КПТ-8) до 14.3 Вт/мК (термопаста Thermalright TFX). Більш високі показники теплопровідності мають нові термопасти, іменовані «рідким металом» (до 79 Вт/мК), однак вони вимагають обережного застосування і не можуть контактувати з алюмінієм.

Для термопасти GD900 теплопровідність становить 4.8 Вт/мК, що перевищує теплопровідність найпростішого варіанта практично на порядок. При середніх показниках основного параметра, вона відноситься до бюджетного сегменту, в той час як тести китайської термопасти показали високу ефективність її застосування. Безумовно, це робить її в якості термоінтерфейса для ноутбука більш привабливою на тлі дорогих аналогів.

Аналіз характеристик термопаст

Сьогодні в пошуках потрібного термоінтерфейса ми стикаємося з величезною кількістю пропозицій. Опиняючись перед вибором, слід звертати увагу на теплопровідність пасти. Для ПК з потужним процесором і відеокартою необхідно віддавати перевагу максимальної теплопровідності, зрозуміло, ще одним показником вважається довговічність пасти. Ґрунтуючись на цих двох характеристиках можна скласти короткий рейтинг:

  • по теплопровідності КПТ-8 стоїть на останньому місці, але досить популярна;
  • Noctua NT-H1 має достатню теплопровідність 4.5 Вт/мК, порівнянну з GD 900 термопастою і багаторічний ресурс, але не дешева;
  • GD900 має трохи більшу теплопровідність, доступна за ціною і як наслідок - є однією з найпопулярніших.

Скласти рейтинг із сотень пропозицій досить складно, тому ми рекомендуємо в більшості випадків купити термопасту GD900 - це буде оптимальним варіантом. До того ж, вона не є струмопровідної, на відміну від деяких інших моделей. А значить, якщо випадково потрапить на материнську плату, в важкодоступне місце - не закоротит її. Ми провели невелике випробування ЗАЛІЗНИЧНОГО 900 і не виявили в ній струмопровідного властивості.

підготовка виміру токопроводностью GD900 тестеромнегативний показник токопроводностью термопасти GD900

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner