Навіщо потрібна термопаста?
Термопаста — теплопроводящее речовина, яка призначена для збільшення тепловіддачі між радіатором і джерелом тепла (процесором). Широко застосовується для відводу тепла в таких напівпровідникових компонентах як процесори, силові транзистори, діоди і мікросхеми.
Як відомо, останнім часом в полі уваги комп'ютерників все частіше потрапляє термопаста GD900 з Піднебесної. Позитивні відгуки формує прийнятну якість при порівняно невисокій вартості. Чи це Так і навіщо взагалі потрібна ця складова для комп'ютера при його складанні – спробуємо розібратися.
У процесі інтенсивної роботи електронні компоненти ПК виділяють велику кількість тепла. Високі температури однаково небезпечні як для процесора, так і для відеокарти, тому ефективно відводити і розсіювати тепло, покликані кулери. Спеціальні радіатори мають механічний контакт з корпусом процесору, мікросхем, силових напівпровідникових елементів. Забезпечити максимальну передачу тепла як раз і допомагає термоінтерфейс, у вигляді спеціальної пасти.
Основними вимогами до термопасті, власне визначають її характеристики можна назвати:
- високу теплопровідність;
- повна відсутність електропровідності;
- пластичність при низької плинності.
Зрозуміло, всі ці властивості повинні зберігатися протягом тривалого часу при температурах до 100°C.
Наноситься термопаста на корпус процесора шляхом утворення тонкого шару пасти товщиною приблизно 0.05 - 0.3 мм перед встановленням кулера. При цьому, чим тонше шар - тим краще теплопровідність. Іншим способом нанесення можна вважати «горошину» (краплю) пасти по центру корпусу процесора, притиснута кулером вона отримає рівномірний розподіл по всій площі.
Теплопровідність термопаст
Склад термоінтерфейса залежить від виробника. Теплопровідними компонентами зазвичай виступають нанодисперсні порошки та їх суміші:
- оксидів металів (алюмінію, цинку та інших);
- нітридів (алюмінію, бору);
- модифікацій графіту.
Невысыхающую основу термопасти представляють синтетичні і мінеральні масла з малої випаровуваністю.
Очевидно, що теплопровідність термопасти є головним параметром термоінтерфейса для кулера. Чим вище ця характеристика, тим ефективніше буде відбуватися відведення тепла від охолоджуваного об'єкта. Одиницею вимірювання теплопровідності вважається Вт/мК, де в чисельнику вказана потужність теплового потоку, а в знаменнику метри, помножені на температуру в кельвінах.
На практиці теплопровідність термопасти може лежати в межах від 0.65 Вт/мК (термопаста КПТ-8) до 14.3 Вт/мК (термопаста Thermalright TFX). Більш високі показники теплопровідності мають нові термопасти, іменовані «рідким металом» (до 79 Вт/мК), однак вони вимагають обережного застосування і не можуть контактувати з алюмінієм.
Для термопасти GD900 теплопровідність становить 4.8 Вт/мК, що перевищує теплопровідність найпростішого варіанта практично на порядок. При середніх показниках основного параметра, вона відноситься до бюджетного сегменту, в той час як тести китайської термопасти показали високу ефективність її застосування. Безумовно, це робить її в якості термоінтерфейса для ноутбука більш привабливою на тлі дорогих аналогів.
Аналіз характеристик термопаст
Сьогодні в пошуках потрібного термоінтерфейса ми стикаємося з величезною кількістю пропозицій. Опиняючись перед вибором, слід звертати увагу на теплопровідність пасти. Для ПК з потужним процесором і відеокартою необхідно віддавати перевагу максимальної теплопровідності, зрозуміло, ще одним показником вважається довговічність пасти. Ґрунтуючись на цих двох характеристиках можна скласти короткий рейтинг:
- по теплопровідності КПТ-8 стоїть на останньому місці, але досить популярна;
- Noctua NT-H1 має достатню теплопровідність 4.5 Вт/мК, порівнянну з GD 900 термопастою і багаторічний ресурс, але не дешева;
- GD900 має трохи більшу теплопровідність, доступна за ціною і як наслідок - є однією з найпопулярніших.
Скласти рейтинг із сотень пропозицій досить складно, тому ми рекомендуємо в більшості випадків купити термопасту GD900 - це буде оптимальним варіантом. До того ж, вона не є струмопровідної, на відміну від деяких інших моделей. А значить, якщо випадково потрапить на материнську плату, в важкодоступне місце - не закоротит її. Ми провели невелике випробування ЗАЛІЗНИЧНОГО 900 і не виявили в ній струмопровідного властивості.
- Штучна PU шкіра для чохла електронної книги - що це за матеріалУ даній статті ми розповімо про шкірі PU – одному із сучасних матеріалів, який використовується при виробництві обкладинок для електронних книг.Повна версія статті
- Тип пам'яті SSD накопичувачівУ цій статті ми поговоримо про будову і типи комірок пам'яті ССД — SLC, MLC, TLC, QLC і PLC, 2D і 3D NAND: чим і, головне, чому вони розрізняються по вартості, надійності і швидкості роботи.Повна версія статті