Кошик
9369 відгуків
Ми відправляємо посилки Новою Поштою та Укрпоштою!

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (31.03).

Комп'ютерні комплектуючі та аксесуари для мобільних пристроїв
+380 (68) 831-42-55
+380 (95) 786-21-91
+380 (93) 197-28-66

Штучна PU шкіра для чохла електронної книги - що це за матеріал

 Штучна PU шкіра для чохла електронної книги - що це за матеріал

Матеріал PU шкіра для обкладинок (чохлів) - типи, види і переваги

Чохли з PU шкіри

Вибираючи чохол для своєї електронної книги або планшета, покупці часто стикаються з незнайомою абревіатурою «PU шкіра» («ПУ шкіра», «PU leather»). В результаті деякі люди змушені відмовлятися від придбання обкладинки з вподобаним зображенням або кольором і брати перший-ліпший чохол в оффлайн-магазині, де ціни вищі, а вибір гірше, але є можливість помацати його руками, щоб переконатися в якості матеріалу. Більш того, іноді із-за подібних сумнівів їм доводиться експлуатувати дорогу електронну книгу взагалі без обкладинки, незважаючи на ризик пошкодити її: на похід по магазинах потрібно витратити сили і час, а чохли на рідкісні або застарілі моделі можуть бути відсутніми. Та й сам оффлайн-магазин в наші дні може виявитися закритими на карантин.

Що таке PU шкіра?

Що таке шкіра PU? PU шкіра – це сучасний, якісний матеріал з поліуретану, один з видів штучної шкіри. Часто її ще називають «екошкіра», щоб підкреслити її переваги в порівнянні зі звичайним шкірзамінником і екологічність (відсутність необхідності вбивати тварин, що, втім, не завжди вірно і залежить від технології, по якій вона зроблена).

Різновиди штучних і природних шкір

Натуральна:

  • Оброблена шкіра або частини шкури тварини. Переваги натуральної шкіри відомі всім, але вирішальну роль вони все-таки грають у виробництві одягу і взуття. Електронній книзі неважливо, «дихає» матеріал, і наскільки добре він підлаштовується під особливості фігури. Натуральний шкіряний чохол — це VIP-аксесуар, у якого статус і свідомо висока ціна набагато важливіше практичності і осмисленості.

Рециклированная:

  • Рециклированная (прес-шкіра, «reconstituted leather», «bonded leather», «blended leather») займає проміжне положення між натуральної і штучної шкірою. Для її виробництва використовуються відходи, пил і обрізки взуттєвої та шкіряної промисловості, які подрібнюють в порошок, перемішують з клеями і нагрівають під пресом. Потім додають бажану текстуру, фарбують і покривають лаком. Цей матеріал має запах і вигляд справжньої шкіри, але містить від 10 до 90% синтетичних компонентів і вже через пару місяців може обзавестися потертостями і тріщинами. Вона відмінно підходить для обкладинок тижневиків і блокнотів, а ось чохол на електронну книгу краще вибрати з більш довговічного матеріалу.

Штучна:

Винилискожа черная

Вінілісшкіра

 
Дерматин времен СРСР

Дерматин

 
Термовинил

Термовініл

  • Кирза — дешевий і грубий шкірозамінник. Проводиться з багатошарової бавовняної тканини з просоченням з синтетичного каучуку. Естетична цінність кирзи прагне до нуля, тому її сфера застосування суто утилітарна: армійська та робоче взуття, робочий одяг, ремені для механізмів.

  • Дерматин (дермантин, гранітоль, нитроискожа) — бавовняна тканина з нитроцеллюлозным покриттям, проводилася з 20х до 70х років ХХ століття. За кордоном аналоги дерматину випускали під торговими марками Fabrikoid і Rexine. Він легко истирался і використовувався як недорогий оббивний і палітурний матеріал, зараз повністю витіснений ПВХ і амидискожей.

  • Стрейч-шкіра використовується для виробництва одягу. Це гладка блискуча тканина, що складається з бавовняної з додаванням еластичних матеріалів основи, покритої полімерним шаром.

  • MF-шкіра, матеріал на основі мікрофібри (дуже тонких волокон з поліаміду або поліестеру), обробленої тефлоном. Використовується в оббивці меблів, автомобільних крісел, при виробництві взуття та спортивних товарів. MF-шкіра легка, має м'яку текстуру, «дихає», міцна, не боїться прання, не має запаху, не вигоряє на сонці і зовні схожа на натуральну як з лицьового, так і зі зворотного боку.

  • Каучуковий шкірозамінник (термовініл, пластифікована шкіра, биэластик) має еластичну основу, добре тягнеться і пластичний при нагріванні, стійкий до стирання і вологи, не вигорає на сонці. Використовується для тюнінгу салонів автомобілів.

  • Амидискожа проводиться шляхом нанесення поліамідного розчину на тканинну основу, зазвичай віскозні. Вона м'яка, тонка, легка, пружна, але з часом втрачає еластичність і тріскається. Використовується для оббивки меблів, виготовлення внутрішніх частин танцювальної або спортивного взуття.

  • PVC (ПВХ) шкіра або вінілісшкіра проводиться шляхом нанесення полівінілхлориду на тканинну основу. В залежності від тканини основи і додавання пластифікаторів ПВХ може бути як еластичною, так і, навпаки, жорсткою. Це бюджетний матеріал, водо - і повітронепроникний, довговічний, простий у догляді і слабо выгорающий на сонці. Вінілштучшкіра використовується в безлічі галузей: для оббивки меблів, пошиття взуття та одягу, спортивних товарів, обробки салонів транспорту та галантереї в тому числі – чохлів на електронні книги. До недоліків даного покриття можна віднести його тяжкість, хімічний аромат, чутливість до перепадів температури, огрубіння з часом і не саму приємну на дотик (у порівнянні з PU шкірою) текстуру. Про екологічність ПВХ, на жаль, можна навіть не говорити — це чистий пластик, хоча і на основі з тканини. Такий матеріал не «дихає» і м'яким стає тільки в результаті додавання пластифікаторів, які поступово випаровуються і виділяють у повітря шкідливі речовини (бо вінілісшкіра і пахне хімією).

  • Замінники на основі полиацетатов (ПА) і термоеластопластів (ТЕП).

  • Екошкіри з грибів (muskin, mylo) або кактусів, ананаса та ін. — нішеві продукти, націлені на веганів, широкого застосування не знайшли.

  • PU шкіра. Новий високотехнологічний матеріал на основі поліуретану. Шкіра PU так само, як PVC, може використовуватися майже у всіх сферах життя: для оббивки меблів, виготовлення взуття та одягу, сумок та гаманців (її по достоїнству оцінюють навіть імениті бренди), рукавичок та ременів годин, спортивного інвентарю, чохлів для мобільних телефонів, електронних книг, ноутбуків і фотоапаратів.

искуственная PU кожа зеленая
 
кожа PU это многообразие цвета

Забарвлення PU шкіри

 
материал pu кожа

Матеріал PU – що це; з чого ще складається PU шкіра?

З чого виробляється PU шкіра, і наскільки обгрунтовано вона носить приставку «еко»? На поточний момент існує кілька технологій виробництва ПУ шкіри, а точніше — кілька різних продуктів, званих виробниками PU/екошкірою.
Основою будь-якого з них є бавовняна тканина — натуральний, міцний, стійкий до деформацій матеріал. Зовнішній шар складається з поліуретану, синтетичного речовини, що відрізняється легкістю, міцністю, приємною текстурою і мікроскопічними порами, що дозволяють цього матеріалу «дихати» і відводити вологу. Такий вид, 100% PU-шкіра, може заслужено носити назву «екошкіра» як у питанні якості та здоров'я при носінні одягу та взуття, експлуатації шкіргалантереї, меблів та аксесуарів (гіпоалергенний матеріал, не виділяє в повітря шкідливих речовин, при зіткненні з яким тіло добре вентилюється і не пріє), так і в плані того, що для його виробництва не вимагається утримання у неволі і умертвіння тварин.

Ще один різновид ПУ шкіри окрім зовнішнього шару поліуретану і бавовняної основи містить проміжний шар натуральної шкіри. Зазвичай для цієї мети вибирають шматки з зовнішніми дефектами (все одно їх повністю закриває поліуретанове покриття) і проводять спеціальну обробку, покликану розм'якшити матеріал. Таку різновид не вийде назвати «веганскої», але в аспекті здоров'я та комфортність при носінні одягу і взуття вона цілком обґрунтовано може називатися екошкірою.

На жаль, недобросовісні виробники також можуть промаркувати як «PU» і саму звичайну рециклированную або PVC шкіру, покриту тонким декоративним шаром з поліуретану. І хоча таке покриття частково згладжує негативні якості ПВХ і прес-шкіри (покращує зовнішній вигляд, частково рятує від розтріскування і т. п.), але основними перевагами PU шкіри, як і екологічністю ці матеріали не мають.

PVC кожа

PVC шкіра

 
PVC кожа с покрытием из PU

PVC шкіра з шаром PU

 
материал pu кожа серая

PU шкіра

Переваги та властивості шкіри PU

  • зовні дуже схожа на натуральну шкіру;

  • невисока вартість, у кілька разів дешевше природного шкіри;

  • легкість, набагато легше, ніж ПВХ і натуральна;

  • не містить шкідливих добавок, не пахне хімією, у тому числі — хімічний запах не проявляється з часом, при пошкодженні покриття, нагріванні і т. п;

  • дихає, відводить вологу від тіла;

  • добре переносить низькі і високі температури, не стає жорсткою на холоді або розжарених на сонці;

  • міцна, стійка до розтягування, деформації та зносу;

  • дуже м'яка, приємна на дотик текстура;

  • гіпоалергенна;

  • стійка до впливу сонячного світла, не вигорає;

  • не жолобиться і не тріскається з часом;

  • 100% PU шкіра підходить для веганів і людей, не схвалюють одягу або аксесуарів із шкур тварин.


Таким чином, шкіру PU без перебільшення можна назвати чи не ідеальним матеріалом чохла електронної книги, смартфона або планшета. Крім того, що така обкладинка вбереже електроніку від пошкоджень, вона довго буде радувати своїми яскравими фарбами, не втратить виду або своїй функціональності при впливі низьких температур і прямих сонячних променів. Обкладинка зі шкіри PU не зітре і не подряпається довгий час, навіть якщо ви щодня носите свій гаджет в рюкзаку або сумці, і то і справа дістаєте почитати в транспорті або в будь-яку вільну хвилину. Її легко і приємно тримати в руках за рахунок невеликої ваги, м'яких тактильних відчуттів, комфортної температури і відсутності сторонніх запахів. При цьому вибір з безлічі забарвлень і малюнків дозволить знайти собі чохол до вподоби і смаку, підібрати продукцію не тільки улюбленого відтінку, але і таку, що може служити для самовираження і викликати приємні емоції від прикрашає обкладинку картинки.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner