Кошик
8715 відгуків
Ми відправляємо посилки Новою Поштою та Укрпоштою!

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 14.10).

Комп'ютерні комплектуючі та аксесуари для мобільних пристроїв
+380 (95) 786-21-91
+380 (68) 831-42-55
+380 (93) 197-28-66

Навіщо потрібна оперативна пам'ять DDR2 і DDR3 для комп'ютерів?

Навіщо потрібна оперативна пам'ять DDR2 і DDR3 для комп'ютерів?

Кожен власник персонального комп'ютера рано чи пізно замислюється про модернізацію свого ПК. І найпростішим елементом системи, що піддається апгрейду, є оперативна пам'ять DDR2/DDR3. Просте додавання нової плашки дозволить істотно прискорити роботу пристрою. Не всі користувачі знають, для чого взагалі потрібна оперативна пам'ять для комп'ютерів. І наш сьогоднішній матеріал розповість вам саме про це.

 

оперативна пам'ять

Принципи роботи оперативної пам'яті

Оперативна пам'ять (ОЗУ або RAM) — область тимчасового зберігання інформації, яка необхідна для роботи програмного забезпечення. Зовні ОЗУ DDR2 і DDR3 являють собою набір мікросхем, розташованих на одній платі, яка підключається до материнці. Для комп'ютера оперативка відіграє роль своєрідного буфера між жорстким диском або SSD) і процесором. Варто розуміти відмінність оперативної пам'яті від постійної — перша функціонує тільки при наявності електроживлення, а друга забезпечує постійне зберігання даних і більше автономна.

 

Робота оперативної пам'яті DDR2 і DDR3 безпосередньо пов'язана з центральним процесором — інформація з будь-якого накопичувача спершу потрапляє в оперативку, а тільки потім обробляється ЦП. Для кожного виконуваного процесу в ОЗП виділяється особливе місце, таким чином, чим більше обсяг RAM, тим більше одночасних додатків може бути запущено і коректно виконуватися.

 

ddr3Призначення оперативної пам'яті для комп'ютерів

Розмірковуючи про те, навіщо потрібна оперативна пам'ять для комп'ютерів, можна виділити основне призначення ОЗП — вона потрібна для обміну даних між процесором і постійним запам'ятовуючим пристроєм (HDD, SSD). Якщо виключити ЦП, то оперативка є самим швидким комплектуючих пристроєм для комп'ютера. І якщо ви спостерігаєте подлагіванія, бачите, що система не здатна витримувати кілька одночасно запущених додатків, то рекомендуємо замислитися про розширення оперативної пам'яті DDR2 або DDR3. В сучасних умовах рекомендованим мінімумом є розмір 8 ГБ. Цього буде вистачати як для роботи, так і для ігор.

 

Відмінності DDR2 від DDR3

Від обговорення призначення оперативної пам'яті для комп'ютерів перейдемо до різновидів. Справа в тому, що не можна взяти першу-ліпшу плашку ОЗУ і встановити її в материнську плату. Оперативка ділиться за поколінням. Наприклад, існують такі типи ОЗП, як DDR2 і DDR3. Як можна зрозуміти з цифр, це представники другого і третього покоління. Виділимо кілька особливостей:

  • дані різновиди ОЗП взаємно несумісні, і ви не зможете встановити на одну материнку оперативну пам'ять різних типів;
  • Стандартна максимальна частота DDR2 складає 800 МГц, для DDR3 цей показник дорівнює 1600 – 1866 МГц, хоча найбільш популярна частота для ДДР3 залишається 1333 – 1600 МГц;
  • є також візуальні відмінності, добре помітні при прямому порівнянні плат;
  • пристрій третього покоління характеризується меншим енергоспоживанням і швидше охолоджується — важливий критерії для комп'ютерів, на яких запускають «важкі» програми, грають в ресурсомісткі ігри.

У середньому, оперативна пам'ять DDR3 на 15-20% швидше, ніж DDR2. Саме тому для модернізації комп'ютера всі фахівці рекомендують купувати пристрої останніх поколінь: більш продуктивні, енергоефективні. Замовити якісні комплектуючі для комп'ютерів за вигідною вартості можна в інтернет-магазині 2400.com.ua. У нас величезний асортимент і першокласний сервіс. А доставка виконується по всій території України. Досвідчені менеджери проконсультують і допоможуть підібрати вироби з оптимальними характеристиками. Телефонуйте!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner